Kviečia Adomo Mickevičiaus biblioteka

Kviečia Adomo Mickevičiaus biblioteka

Vasario 9 d. 17.30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje vyks knygos „Pranas ir Jonas Butkevičiai. Skambančios spalvos“ pristatymas.

Šioje knygoje-meno albume pateikta bajorų Prano (tėvo) ir Jono (sūnaus) Butkevičių kūrybos apžvalga. Įžanginį straipsnį parašė menotyrininkė daktarė Dalia Karatajienė, atsiliepimus apie Prano kūrinius pateikė profesoriai Vladas Karatajus ir Konstantinas Bogdanas, Jono tapybą vertino dailininkai Svajūnas Armonas, Gediminas Pranskūnas ir Ilona Žvinakienė.

Knygoje pateiktos Prano ir Jono Butkevičių biografijos, Jono mintys apie tapybą. Leidinys gausiai iliustruotas nuotraukomis. Visi tekstai taip pat pateikti ir anglų kalba.

Albume chronologine tvarka nuo 1950 iki 1993 m. pateikti 74 Prano paveikslai ir 6 drožiniai-bareljefai, Jono 2016–2022 m. nutapyti 81 paveikslai. Taip pat pateiktos pagrindinės parodos, kuriose buvo eksponuojami autorių kūriniai, išvardintos valstybės, kur dailininkų paveikslai yra privačiose kolekcijose.

Pasidalino Audronė Musteikienė, kontaktinis asmuo Rūta Skorupskaitė (el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.)

Nuorodos