VKBS title6

ANTAKALNIS kilmė, raida, žmonės

LDK Valdovų rūmuose įvyko prof. dr. Jurgio Vanago knygos
„ANTAKALNIS kilmė, raida, žmonės“ pristatymas

2018 m. balandžio 8 d. Valdovų rūmų Renesanso salėje įvyko LBKS Garbės bajoro, Senatoriaus, habilituoto mokslų daktaro, VGTU profesoriaus emerito, nusipelniusio architekto, Nacionalinės mokslo premijos laureato, h. Vanagas giminės herbo bajoro Jurgio Vanago knygos pristatymas.
Knyga buvo pristatyta prof. dr. Jurgio Vanago 85-ojo jubiliejaus proga.
Prieš oficialų knygos pristatymą garbiam jubiliatui už gyvenimo nuopelnus buvo įteikta padėka ir auksinis Lietuvos Šimtmečio ženklas nuo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios Pavaduotojos Rimos Baškienės.

      Renginį pradėjo LDK Valdovų rūmų direktorius – vienas iš knygos recenzentų, istorikas dr. Vydas Dolinskas. Knygos ištraukas skaitė renginio moderatorius - Perlis Vaisieta, užbaigęs knygos skaitymus retorine citata:
„Užverstas paskutinis knygos puslapis.
      Autorius norėtų tikėti, kad ji buvo naudinga skaitytojui, siekiančiam geriau pažinti savo miestą, jo praeitį.
Pažinti ją, pažinti savo krašto praeitį – būtina. Ypač, Viktorijos Daujotytės žodžiais, „Lietuvai išsivaikščiojant“.
Kai „imame jausti grėsmę tautai, prigimtai tapatybei, saugančiai mūsų sąmonę, <...> turime grįžti ne tik į prieškarį, turime grįžti į LDK, į dar priešunijinį laiką, prie Vilniaus, prie jo šventovių, <...> bokštų ir akmenų, prie svarbiųjų istorijos asmenų. Turime suvokti, kiek daug jų mintyse buvo Lietuvos, valstybės, valstybingumo. Turime prisiminti, kas mums atkakliai iš to laiko prisimenama: nėra Lietuvos be Vilniaus, kaip svarbiausio Lietuvos miesto, ir nėra Vilniaus be Lietuvos.“
O ar yra Vilnius be Antakalnio?“

     Tolimesnėje diskusijoje dalyvavo ir savo įžvalgas apie knygą pristatė Vilniaus dailės akademijos (VDA) prof. dr. Algimantas Mačiulis bei VDA prorektorius ir leidyklos, išleidusios šią knygą direktorius dr. Marius Iršėnas. Diskusiją apibendrino pats knygos autorius – prof. dr. Jurgis Vanagas.
Ilgiausių metų ir naujų kūrybinių sumanymų jubiliatui palinkėjo ne tik gausūs renginio svečiai, bet ir visos Lietuvos bajorai.