Trys karaliai arba Kristaus apsireiškimas.
Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias trijų karalių vardų raides: +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą, reiškia išminčiaus šventumą. Pačioje pradžioje kryželiai būdavo rašomi virš kiekvienos raidės, taip sujungiant kryžių ir karūną.
Vėliau žmonės ėmė ženklinti savo namų durų staktas, tikėdami, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių.
Kasmet sausio 6 d. minima Trijų karalių šventė. Ja baigiasi šurmulingas Kalėdų laikotarpis, todėl šią dieną įprasta nupuošti žaliaskares eglutes.
Visiems žinoma Trijų Karalių versija skelbia, kad išminčiai iš Rytų keliavo tūkstančius mylių, jog galėtų pagerbti Mesiją. Jie buvo išmintingiausi tų laikų žmonės. Sužinoję, kad jau gimė pasaulio išganytojas, karaliai išsiruošė į kelionę. Teigiama, kad kelią į Betliejų jiems rodė žvaigždė. Pakeliui išminčiai aplankė piktąjį karalių Erodą. Šis jiems liepė rasti Jėzų ir grįžtant pranešti, kur yra Dievo sūnus. Išminčiai ir vėl išsirengė į kelionę. Jie rado Jėzų ir, nepaisydami savo kultūros bei religijos, nusilenkė kūdikėliui bei pripažino jį kaip savo gelbėtoją. Karaliai Jėzui padovanojo tris dovanas, kurios simbolizavo jo kilmę ir misiją Žemėje.
Arklio metais visiems daug arkliškos energijos, sveikatos ir veržlumo !!!
IŠTERIOTI ALELIUMAI IR KŪČIOS SU KALĖDOMIS
Vincentas SAKAS
Adventas jokiu būdu nėra žydų krikščionybės religinis laikotarpis, atneštas mums iš Vakarų Europos ir priverstinai kalaviju bei krauju „apkrikštijus“, o tiesą kalbant - praplovus lietuviams smegenis - įdiegtas svetimo gyvenimo būdas, kai iš tikinčiųjų reikalaujama susikaupimo, apmąstymo savo nuodėmių ir susilaikymo nuo triukšmingų linksmybių. Jei esi katalikas – privalai visada būti prasikaltęs, atgailaujantis, amžinai nepatenkintas savimi ir surukęs kaip devynios pėtnyčios...
Adventas, o tiesą kalbant – Aleliumai, yra senas, skaičiuojantis mažiausiai keliolika tūkstančių metų mūsų protėvių gamtatikių gyvenimo laikotarpis, kai būtina badauti ir tuo išsivalyti organizmą nuo vasarą ir rudenį valgytų gėrybių organizme nusėdusių šlakų ir toksinų. Kitas badavimas (organizmo išvalymas nuo šlakų ir toksinų) vyksta per Gavėnią, po sūdytų ir riebių žiemos valgių.