Copyright 2021 - Vilniaus krašto bajorų sąjunga 2006-2020

Teodoras Lipčius muzikiniame projekte "Dainuok su manim"

  • "LRT TELEVIZIJOS muzikinio projekto „Dainuok su manim“ dalyvis Teodoras Lipčius sulaukė linkėjimų nuo „Eurovizijos“ konkurso laimėtojo, portugalų dainininko Salvadoro Sobralio".

    Skaityti daugiau

  • „Jei Teodoras pasirinktų tęsti kelią muzikoje, jis būtų penkta iš eilės profesionalių muzikantų karta mūsų šeimoje, – sako aštuonmečio tėtis – žinomas gitaristas, pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, vienas „Baltijos gitarų kvarteto“ narių Saulius S.Lipčius.

    Skaityti daugiau

Bonos Sforcos įamžinimas Valdovų rūmuose

Bona

Karalienės Bonos indėlis LDK istorijoje yra labai reikšmingas,  jos atminimui įamžinti Vilniaus krašto bajorų sąjungos  Tarybos posėdyje buvo nutarta pagaminti karalienės bareljefą (tokį, kaip nuotraukoje) ir padovanoti Valdovų rūmų muziejui, pakabinant Valdovų rūmų lauko kavinės Bonos Sforcos kiemelyje.


Kiekviena mūsų auka turi labai didelę reikšmę tiek mūsų krašto bajorų veiklos įprasminimui, tiek prisimenant kiekvieno iš mūsų protėvių indėlį, kurie visada pagal išgales rėmė savo valstybę. Kiekvienam paaukojusiam 50 Eur ir daugiau, bus įteiktas rėmėjo diplomas, o jo pavardė bus įrašyta "Lietuvos bajoro" žurnale šios akcijos rėmėjų sąraše.

 

Norinčius ir galinčius finansiškai paremti šį projektą, maloniai kviečiame pervesti savo aukojamą sumą į Vilniaus krašto bajorų sąjungos sąskaitą

Nr. LT537044060007926372 (AB SEB Vilniaus bankas) su nuoroda "Bonos Sforcos bareljefui" 
arba aukoti grynais pinigais renginių metu. Tikime, kad bendromis pastangomis pavyks sėkmingai realizuoti šį projektą, kurį matys tiek miestiečiai, tiek ir Vilniaus svečiai. 

Pagerbėme Rimantą Daugintį

2020 m. gegužės 19 d. sueina 30 metų nuo tada, kai mirė Rimantas Daugintis, vienas plastinės skulptūros Lietuvoje atstovų. 1990 metais gegužės 9 d., protestuodamas prieš sovietų sąjungos politiką Lietuvoje, susidegino prie Sovietų Sąjungos-Vengrijos sienos. Palaidotas Vilniuje, Rasų kapinėse, šalia vieno iš 1863 m. sukilimo vadų.

    

Grupė VKBS narių aplankė skulptoriaus kapą.

Už nuopelnus Vilniui ir Tautai

     Apdovanojimus „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ skiria visuomeninė nevyriausybinių organizacijų komisija. Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga priklauso šiai Nevyriausybinių organizacijų komisijai (toliau – NOKT).  2019 m. rugsėjo 24 d. Prezidentas Valdas Adamkus buvo apdovanotas pirmojo laipsnio visuomeniniu medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Taip prezidentas buvo pagerbtas už didžiulį asmeninį indėlį sprendžiant sudėtingas geopolitines ir tarpvalstybinių santykių problemas, demokratijos iškovojimus, geros kaimynystės tradicijų įtvirtinimą regione, valstybės gynybinių galių bei nacionalinio saugumo puoselėjimą, tautos santarvės, visuomenės vienybės bei šalies stabilumo stiprinimą.

 

     Apdovanojimo iškilmės vyko Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje Vilniuje. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos kariuomenės vyrų choras „Aidas“. Po apdovanojimo ceremonijos kunigas Algirdas Toliatas aukojo mišias, o po mišių Prezidentas buvo pakviestas pabendrauti su NOKT nariais prie arbatos puodelio.

tolminkiemis.jpg
f t g m

Įmonės kodas 303087198
AB SEB Vilniaus bankas
Sąskaitos Nr. LT537044060007926372
Buveinė Antakalnio 76-42

   

logoUžsakyti svetainę   Visos teisės saugomos © 2006 - 2021 Vilniaus krašto bajorų sąjunga