Copyright 2019 - LBKS Vilniaus kraštas 2006-2019

2019 m. kronika

2019-07-28 Jau tradicija tapusi išvyka - baidarių žygis

Gražų paskutinį liepos šeštadienį bajorai baidarėmis plaukiojo upe Šalčia. Visi susitikę Valkininkuose pajudėjome link stovyklavietės, kur pastatėme automobilius ir susėdome į vieną transportą, nuvežusį mus į išplaukimo vietą. Išplaukėme 14 žmonių septyniomis baidarėmis. Kartu plaukė LBKS Vilniaus krašto vadė Elona Varanauskienė, LBKS iždininkė Laima Bartkienė ir kiti garbūs žmonės. Pro debesis išlendančios saulės nušviesti medžiai ir mirguliuojantis vanduo atskeidė natūralios gamtos vaizdus, kuriais irkluodami gėrėjomės, o sustoję smėlėtuose Šalčios paplūdimiuose užkandžiavome vaišėmis ir aptarėme šiandienines aktualijas. Po plaukimo mus svetingai į savo puoselėjamus namus Vitalija Sakalauskienė su vyru Vidmantu. Sunku buvo pakilti nuo gausiai vaišėmis nukrauto stalo ir išsiskirti su malonia žygio kompanja. Šeimininkė palinkėjo vėl susitikti visiems baidarių žygyje kitais metais. 
Aidas Baškys

 

 2019-07-07 Kartu su visais lietuviais, čia ir pasaulyje, giedojome tautišką giesmę Lietuvos Valdovų rūmų kieme. Mums padėjo berniukų ir jaunuolių choras "Ąžuoliukas":

  

 

2019 m. birželio 14 ir 15 dienomis  plaukiojome jachta Trakų ežeruose. Mus maloniai sutiko paplukdyti savo jachta "Joga" kapitonas, Vilniaus krašto bajorų sąjungos narys Stasys Butkevičius. Kelionę suorganizavo Gražina Sakalauskienė.

2019-06-06 VKBS tarybos posėdyje:

Slaptu balsavimu Vilniaus krašto bajorų sąjungos vade iš dviejų kandidatų išrinkta Elona Varanauskienė;
Vadės pasiūlymu Rimantas Stukas patvirtintasVKBS kancleriu;
Išrinkti tarybos nariai, kurie galėtų būti senatoriais naujai įsteigtoje Lietuvos bajorų karališkoje sąjungoje;
Aptarti būsimo seimo (birželio 9 d.) organizaciniai klausimai.

 

2019-05-28 VKBS seimelyje:

buvo pritarta Vilniaus krašto bajorų sąjungos dalyvavimui, kuriant naują juridinį asmenį - asociaciją
"Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga". Foto A.Musteikienės.

 


2019-05-19
Grupė VKBS narių tradiciškai sutvarkė 1863-1864 metų sukilimo dalyvių Szymon Surewicz, Feliks Jurkiewicz, leitenanto Antoni Jagiełło, šio sukilimo veteranų sąjungos pirmininko Stanisław Jodko amžinojo poilsio vietas. Dalyvavo: Žilvinas Radavičius, Anna Kowzan Rimeikienė, Daiva Vadauskaitė. Jiems draugiją palaikė visuomenės veikėja Halina Borawska Maldzis.

       

2019-04-13 Išklausėme dr. Gintauto Sliesoriūno paskaitą “Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė valdant Saksonijos Vetinų dinastijos valdovams (1697-1763 m.): neišsipildžiusios viltys, neišnaudotos galimybės”. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinės ir socialinės raidos XVII–XVIII a. tyrinėtojas dr. Gintautas Sliesoriūnas paskaitoje gvildeno Lietuvos bajorijos požiūrį į Vetinų dinastijos valdovus bei uniją su Saksonija ir pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vietą Augusto II ir Augusto III planuose.

2019-03-27 Pagal numatytą VKBS renginių programą Teatro dienos proga Adomo Mickevičiaus bibliotekos Didžiojoje salėje vyko renginys, skirtas aktoriui Tomui Vaisietai atminti. Programą "Kad vaikų vaikai atmintų" parengė aktoriaus vaikai Ginvilė Vaisietaitė ir Perlis Vaisieta, dalyvaujant pianistui, M.K. Čiurlionio tarptautinio konkurso nugalėtojui Rokui Zubovui.
Programa buvo sudaryta iš trijų dalių: "Nusilenk savo žemei", "Mūsų vaikystės proza", Epilogas - "Tau ačiū, Tėvynei".

Previous ◁ | ▷ Next

 

Fotografavo: V.Kažukauskas, A.Musteikienė

2019-02-22 VKBS narių grupė aplankė Valstybės pažinimo centrą, esantį Prezidentūros kieme. Šis muziejus pats moderniausias Lietuvoje - susipažinti su valstybės istorija, svarbiausių valdžios institucijų veikla ir piliečių teisėmis galima interaktyviu būdu. Kiekvienas lankytojas gauna planšetes, o jose užsiregistravus, nuskenavus atitinkamus specialius ženklus, galima paskaityti, pamatyti ir net išklausyti pasakojimus apie tą ar kitą objektą ar įvykį.

Previous ◁ | ▷ Next

 

Fotografavo A.Musteikienė. Renginį organizavo Gražina Sakalauskienė.

2019-01-23 Vilniaus krašto bajorų sąjungos narių grupė aplankė 1863 m. sukilėlių kapus Antakalnio kapinėse ir uždegė žvakutes.

2019-01-05 VKBS nariai palydėjo senuosius 2018 metus Vilniaus rotušėje. Koncerte dainavo Evelina Sašenko ir Vygantas Kazlauskas. Loteriją,  skirtą paminklinio akmens Žalgirio mūšio lauke įrengimui, organizavo mūsų naujas Tarybos narys Rimantas Stukas. Buvo renkamos ir aukos šiam tikslui. Tradiciškai sveikinome 2018 m. jubilijatus.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

kovo11.jpg
f t g m

Įmonės kodas 303087198
AB SEB Vilniaus bankas
Sąskaitos Nr. LT537044060007926372
Buveinė Antakalnio 76-42

   

Lankosi

Prisijungę 235 svečių ir narių nėra

logoUžsakyti svetainę   Visos teisės saugomos © 2006 - 2019 Vilniaus krašto bajorų sąjunga