2012 m. kronika

Kategorija: Kronika
Autorius Tinklaraštininkė
Peržiūros: 1704

2012-11-27 Vilniaus krašto tarybos posėdyje:

2012-10-30 Vilniaus krašto tarybos posėdyje:

2012-10-02 Vilniaus krašto tarybos posėdyje:

2012-08-08 Kelionė į Anykščius ir Molėtų observatoriją

Grupė Vilniaus krašto narių autobusu išvyko į ekskursiją tikslu apsilankyti Anykščiuose, bajorų V.ir Z. Žostautų sodyboje, Molėtų observatorijoje.

Aplankyta netoli Anykščių esanti Balio Karazijos įsteigta vyno gamyklos poilsiavietė. Gamykloje iš juodųjų serbentų ir aronijos gaminamas vynas Voruta, kurį ir degustavome. Egzotiška degustacija vyko ant ežero kranto įrengto liepto. Po to siaurojo geležinkelio traukiniu važiavome 40 min (12 km.) į Anykščius. Anykščiuose aplankėme Šv.Mato katedrą. Katedroje mus pasitiko ir su katedros istorija išsamiai supažindino Anykščių parapijos dekanas Stanislovas Krumpliauskas. Dauguma ekskursantų lipo laiptais į katedros bokštą, iš kurio matomi puikūs apylinkių vaizdai.

Po to, su prisijungusio prie grupės prof.Libertu Klimka, vykome į V. ir Z.Žostautų sodybą, kurioje papietavome ir kiek pailsėjome prie puikaus ežero. Kelionės pabaigai nuvykome į Molėtų observatoriją. Joje, per kelis aukštus demonstruojami eksponatai nuo pirmykštės tautodailės iki kosmoso. Su parodos eksponatais supažindino ir apie juos išsamiai papasakojo prof.L.Klimka. Kadangi dangus buvo debesuotas, negalėjome pamatyti dangaus šviesuolių per teleskopą, tačiau esančioje kino salėje pamatėme nuostabų filmą apie visatos galaktikas, žvaigždžių gimimus bei jų gesimą. Šie spalvoti galaktikų vaizdai yra fotografuoti Hablo teleskopu, skrendančiu kosminėje orbitoje. Tai nepakartojami visatos vaizdai, kuriuos sunku suvokti žmogaus protui. Nors jau buvo sutemę, vis tiek galėjome grožėtis prie observatorijos esančiu gražiu parku. Su tokiu puikių įspūdžių bagažu, vėlų vakarą grįžome namo.

Įspūdžiais pasidalino ir fotografavo Vilniaus krašto tarybos narys Jurgis Pleskačiauskas.

2012-07-03 Vilniaus krašto tarybos posėdyje:

2012-06-21 Vilniaus krašto senatorių posėdyje:

2012-05-22 Vilniaus krašto tarybos posėdyje:

2012-05-12 ekskursija į Švečionių rajoną

LBKS Vilniaus krašto nariai kartu su grupe LGHD narių dalyvavo ekskursijoje po Švenčionių rajoną. Buvo aplankytas Nalšios muziejus Švenčionyse, vienintelis restauruotas rajone Cirkliškio dvaras ir Vilniaus rajone esantis Liubavo dvaro malūnas. Kraštas turtingas ežerais, miškais ir gražia gamta.

 

Fotografavo Audronė Musteikienė

Švenčionys minimi nuo XIII a., o XV a. čia karaliavo Vytautas Didysis, įkurdino totorius, pastatė pirmąją bažnyčią. Už 2 km yra buvusio Cirkliškio dvaro sodyba, įkurta dvarininkų Mostovskių, vėliau dvaras perėjo Chaleckiams. Dvarą supa 35 ha apleistas parkas. Paskutinis ekskursijos objektas Liubavo malūnas pastatytas 1902 m. prie Žeimenos upės, nors buvo žinomas jau 1727 m. Jį rekonstravo Europos parko įkūrėjas, LBKS narys Gintaras Karosas. Liubavo dvaro malūno restauracijos projektas pelnė kultūros paveldo „Oskaru“ vadinamą apdovanojimą. Įtakingiausia Europos paveldo organizacija „Europa Nostra“ netoli Vilniaus esantį Liubavo dvaro malūną-muziejų pripažino vienu iš geriausių Europos kultūrinio paveldo išsaugojimo pavyzdžių.

2012-04-17 Vilniaus krašto tarybos posėdyje:

2012-03-24 Vilniaus krašto seimelyje

Prieš seimelio darbą buvo organizuota ekskursija po Bajorų rūmus. Seimelį dainomis pasveikino Vilniaus universiteto choras. Svečio teisėmis dalyvavo Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys Juozas Antanaitis.Seimelio darbą pradėjo Vilniaus krašto vadas Kazys Mackevičius įvykių dvasią atitinkančiomis eilėmis - ištrauka iš K.Sabaliauskaitės romano "Silva Rerum".

2012-03-20 Vilniaus krašto tarybos posėdyje:

2012-01-17 Vilniaus krašto tarybos posėdyje:

2012-01-09

Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje vyko Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės, h. Koscieša (Kościesza) kūrybos vakaras "Tirpstantis laikas". Programoje - naujos knygos pristatymas ir akvarelės parodos atidarymas.

Vakare dalyvavo: knygos autorė Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė, birbynininkas Antanas Jonušas, aktoriai: Saulius Sipaitis ir Remigijus Vilkaitis, LEU (buvęs VVPU) dėstytojų kvintetas RAJVA.