Š. m. spalio 16 d. 18 val. maloniai kviečiame į Perlės Vaisietaitės pirmosios personalinės tapybos darbų parodos „Aš regiu save...“ atidarymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6, Vilnius).
Perlė Vaisietaitė 2020 m. baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Mokėsi iš garsiausių Lietuvos menininkų – Arvydo Šaltenio, Jono Gasiūno. Autorės paveikslai „Motina Žemė“, „Invazija. Pavasaris“, „Saulės pergalė“, „Malda“, „Pašventinimas“ laimėjo prizines vietas tarptautiniame konkurse GOLDEN TIME TALENT 2023. Juos matysite šioje parodoje.
„Tapydama gyvenu tame pasaulyje, kurį kuriu. Tada atrodo, kad laikas sustoja ir galiu pabūti tik su savimi ir savyje – su savo vizijomis. Likau ištikima mano VDA profesorių charakteristikai – esu koloristė. Mėgstu sodrias, įdomias spalvas: sodri vasaros žalia spalva, citrinos geltona, vandenyno gylio mėlis, karališkoji levanda, deginanti oranžinė, skaisčiai raudona, purpurinė, intensyvi violetinė… Siekiu, kad kiekvienas potėpis ant drobės stebėtojui sukeltų nepakartojamų asociacijų, atgaivintų prisiminimus apie realias ir nerealias būsenas. Unikali sferų, kamuoliukų bei apskritimų technika gimė netikėtai – jų vaizdiniai man vis iškildavo ir nepalikdavo ramybėje, kol jų neįkūnydavau drobėse. Tai lyg aistringas žaidimas su spalvingomis sferomis tarp sąmonės ir pasąmonės…“ – taip savo kūrybą pristato pati dailininkė.
Gytis Oržikauskas straipsnyje „Vibruojantis pasaulis: Perlės Vaisietaitės tapybos paroda“ rašo: „Perlės Vaisietaitės tapybos darbai yra atlikti poitilizmo technika. Iš impresionizmo kilusi tapybos šaka didžiąja dalimi rėmėsi pirmtakų išvystyta pirminių, antrinių ir tretinių spalvų teorija. Atitinkamai, P. Vaisietaitė savo drobių koloritą formuoja iš smulkių detalių, sudarančių vibruojančios atmosferos įspūdį.
P. Vaisietaitė dažnai naudoja apskritimo formos potėpius, kurie paveikslus stebint iš tolo primena dekoratyvias akutes. Šis tapybos leimotyvas atliepia dekoratyvius ikoninio austrų tapytojo Gustav Klimt (1862–1918) paveikslus, kuriuose vaizduojamos figūros dažnai būdavo panardinamos į rytškiaspalvį margą reguliarių ar ireguliarių formų foną. Neatsitiktinai šio tapytojo, prieštaravusio patriarchalinei kultūrai atstovaujančiai akademizmo tapybai, įtaka P. Vaisietaitei pasireiškė per moteriškumo, ornamento, tekstilės raštų, orientalizmo, plastiškų gamtos formų metaforas.
P. Vaisietaitės drobėse perteikiama metafora, kad amžinamas judėjimas ir virpesiai (kad ir atomo lygmeniu) yra vienijantis regimosios realybės principas. Iki gruodžio 1 dienos parodoje pristatomi paveikslai taip pat perteikia pasaulio matymo būdą, grįstą ne vizionieriškais užmojais ir plačiu masteliu, tačiau savistabos būsenoje atidžiai kuriamų mažų momentų.“
Daugiau informacijos:
https://www.7md.lt/kultura/2024-10-11/Vibruojantis-pasaulis-Perles-Vaisietaites-tapybos-paroda
https://www.vcb.lt/events/perles-vaisietaites-tapybos-darbu-parodos-as-regiu-save-atidarymas/
https://www.facebook.com/events/1216182506309018/?ref=newsfeed&locale=lt_LT
Pagal 7md.lt, vcb.lt
Parengė Nijolė Jačėnienė, h. Raktas,
LBKS vado pavaduotoja, VKBS atstovė komunikacijai